ВАШИНГТОН (QHA) -

Сполучені Штати заплатять «високу ціну», якщо Дональд Трамп відмовиться від ядерної угоди з Іраном, укладеної між Тегераном і міжнародними посередниками. Про це заявив президент Ірану Хасан Рухані, який бере участь у 72-й сесії Генасамблеї ООН.


Лідер Ірану вважає, що "американці не захочуть платити таку високу ціну за те, що не принесе їм користі".

— Вихід з угоди щодо атому пов'язаний з великими фінансовими втратами. Я не думаю, що США готові заплатити таку високу ціну, сказав Рухані.

Президент Ірану вважає, що подібні кроки Білого дому знизять міжнародну довіру, надану світом США.

Беручи до уваги непередбачувану реакцію Трампа, влада Ірану думає про те, як відреагувати на вихід США з угоди. Якщо адміністрація президента США відмовиться від ядерної угоди, це тільки підірве довіру міжнародної спільноти до Вашингтону, заявив Рухані.

Шетеро міжнародних посередників (п'ять постійних членів РБ ООН плюс Німеччина) та Іран у липні 2015 року у Відні досягли домовленостей щодо іранської ядерної програми і оформили їх у Спільному всеосяжному плані дій. Угода покликана гарантувати виключно мирний характер іранської ядерної програми в обмін на зняття з Тегерана всіх міжнародних і односторонніх санкцій.

Раніше повідомлялося, що Іран виготовив десятитонну бомбу власного виробництва, яку можна скинути з літаків "Іллюшина".

Джерело: CNN

QHA