КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 14 листопада, планується розгляд оновленої резолюції з прав людини в анексованому Росією Криму в рамках Третього комітету Генасамблеї ООН. Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради розповіла голова комітету у закордонних справах ВРУ Ганна Гопко, передає кореспондент QHA.

— Україна на завершення свого дворічного перебування як непостійний член Ради безпеки ООН запропонувала, і 40 наших країн-союзників нас підтримали, резолюцію з прав людини в анексованому Росією Криму. У цій резолюції ми йдемо далі з нашими конкретними вимогами, після того, як попередньою резолюцією Росія була визнана державою-окупантом, а Крим — тимчасово окупованою територією, — сказала Гопко.

Вона зазначила, що в даній резолюції прописано, що на територію Криму має бути допущена моніторингова місія ООН.

Ми зараз бачимо там безпрецедентне порушення прав людини, збільшення чисельності таких випадків. Тому зараз важливо зобов'язати РФ виконувати рішення щодо попереджувальних заходів, яке було прийняте міжнародним судом ООН у квітні цього року, воно зобов'язує РФ відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та всіх інших кримськотатарських організацій, які були заборонені, відновити українську мову у школах та дитячих садах, бо зараз там відбувається дискримінація українців, повідомила вона.

За її словами, Україні важливо ініціювати подібні резолюції, оскільки у майбутньому вони посилять правову позицію країни у всіх міжнародних інстанціях.

QHA