БРЮССЕЛЬ (QHA) -

15 листопада близько 23:00 у Третьому комітеті (фокусується на тематиці прав людини, — ред.) Генеральної Асамблеї ООН заплановано голосування за проектом резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)». Про це повідомляє на своїй сторінці в Фейсбук Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Також він дає посилання на текст резолюції для ознайомлення.

Проект резолюції був прописаний та ініційований Україною.

Даний проект має на меті захистити права людини на території тимчасово окупованого півострова.

Зокрема, у документі прописано засудження масових порушень прав людини в анексованому Криму і міститься заклик до Росії, як до держави-окупанта, дотримуватися своїх зобов'язань у зв'язку з нормами міжнародного права.

Особливий акцент приділяється необхідності звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України. Згадується також необхідність термінового скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу.

У документі вказано на необхідність терміново забезпечити доступ до Криму міжнародної комісії правозахисників і Місії ООН з прав людини.

У проекті також міститься окреме звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини з пропозицією підготувати окремий тематичний звіт відносно ситуації на окупованому півострові.

Нагадаємо, як повідомляло QHA раніше, президент Петро Порошенко висловив надію, що проект цієї резолюції буде проголосований і зазначив, що це буде корисним прецедентом для всієї міжнародної безпеки.

ФОТО: інтернет

QHA