КИЇВ (QHA) -

МЗС України виступило із заявою з нагоди 43-ї річниці резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 (XXIX) «Визначення агресії».

У заяві, опублікованій у Facebook, говориться, що четвертий рік поспіль Міністерство закордонних справ України привертає увагу міжнародної спільноти до річниці прийняття Генеральною Асамблеєю ООН резолюції 3314 (XXIX) «Визначення агресії», що закріпила світовою спільнотою принципи міжнародного права, які забороняють агресію в будь-яких її проявах .

— Застосування Російською Федерацією всупереч принципам міжнародного права, зокрема закріпленим у Статуті ООН, збройної сили проти суверенітету, територіальної цілісності і політичної незалежності України є класичним актом агресії. Бачимо винятковий цинізм у тому, що агресія проти України спланована, підготовлена ​​Російською Федерацією, яка є гарантом суверенітету і територіальної цілісності України згідно з Будапештським меморандумом, зазначають автори заяви.

Дипломати зазначають, що наслідками збройної агресії РФ проти України стали окупація частини території України — Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської областей; численні серйозні порушення прав людини на окупованій території; понад 10200 загиблих і 24500 поранених громадян України; загибель 298 пасажирів рейсу MH17; руйнування житлових будинків і об'єктів життєво важливої ​​інфраструктури; більш як півтора мільйони вимушено переміщених осіб.

— Серйозність, тяжкість і масштаби протиправних дій, скоєних Російською Федерацією проти України, вражають і продовжують зростати. Як свідчить історія, такі дії тягнуть за собою відповідальність, яка неминуче настане як для Російської Федерації, так і для її вищого керівництва, наголошується у заяві.

У зв'язку з цим Україна вітає нинішні зусилля міжнародної спільноти криміналізувати злочин агресії.

— Закликаємо Російську Федерацію виконати резолюції ГА ООН 68/262 та 71/205, припинити збройну агресію проти України, вивести з української території свої регулярні збройні сили, підконтрольні, керовані і фінансовані нею незаконні збройні формування, найманців, зброю і військову техніку, скасувати всі акти, спрямовані на легалізацію спроби анексії АР Крим, Севастополя, а також маріонеткових утворень держави-агресора на окупованій території Донецької та Луганської областей,  йдеться у повідомленні.

Дипломати закликають світову спільноту об'єднатися в рішучому протистоянні спробам держав-агресорів, зокрема Російської Федерації, використовувати агресію як спосіб ведення зовнішньої політики, і нав'язування нецивілізованих і руйнівних для світового порядку і людських цінностей правил, вжити всіх можливих заходів для затвердження загальноприйнятих принципів мирного співіснування країн і поваги до їхнього суверенітету і територіальної цілісності.

Раніше повідомлялося, що глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Латвії Едгар Рінкевічс в ході засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні заявив, що Росія повинна нести відповідальність за агресивні дії в Україні. Про це повідомили у прес-службі Латвії.

QHA