КИЇВ (QHA) -

Росія намагається виставити Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією, щоб не виконувати рішення Міжнародного суду ООН і не скасовувати заборону діяльності Меджлісу. Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на прес-конференції, передає кореспондент QHA.

Чубаров розповів, що сьогодні ФСБ розповсюдила інформацію про викриття в Криму ще однієї "терористичної організації", нібито створеної кримськими татарами і яка діяла за вказівкою глави Меджлісу.

— Спроба ФСБ поєднати нібито напад на муфтія з Меджлісом є черговою спробою зганьбити авторитет представницького органу кримських татар. Це свідчить про те, що російські окупанти нарощують свої зусилля для компрометації Меджлісу, бо за останні тижні Росія почуває себе дуже дискомфортно у зв'язку із рішенням Міжнародного суду ООН, яке зобов'язує її скасувати заборону діяльності Меджлісу, — підкреслив він.

Чубаров нагадав, що рік тому Міжнародний суд ООН зобов'язав Росію припинити етнічні утиски кримських татар і українців в окупованому Криму і, зокрема, скасувати заборону діяльності Меджлісу.

Однак російська сторона не тільки проігнорувала це рішення, але й у притаманному їй агресивному стилі заявила, що не виконуватиме його.

За словами Чубарова, протягом року українська сторона зверталася у тому числі в судові органи Росії, але отримували порожні відписки. І ці відписки будуть пред'явлені суду ООН.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники, говорячи про арешти і обшуки в Криму, впевнені, що окупаційна влада має на меті придушити соціальну активність.

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» відзначили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за їхню активну громадянську, релігійну і національну позицію.

Відзначимо, МЗС України заявило, що російські окупанти намагаються придушити свободу кримських татар. Київ апелюватиме до міжнародних судів у зв'язку із затриманням Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

QHA повідомляло, що сьогодні, 21 травня, в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

QHA