КИЇВ (QHA) -

Росія може помститися Україні за її активну позицію зі злочину в Солсбері, вчинивши кібератаку під час президентських і парламентських виборів 2019 року. Як передає кореспондент QHA, про це сказала народний депутат, голова Комітету ВРУ в закордонних справах Ганна Гопко під час круглого столу «Реформування системи національної безпеки України. Роль Парламенту».

На думку Гопко, в арсеналі Росії є варіанти асиметричних відповідей як у вигляді військового загострення, так і посилення політичного тиску.

— Україна активно приєдналася до солідарної позиції світу зі злочину в Солсбері. Очевидно, що нам треба чекати удару у відповідь і мова не йде просто про висилку українських дипломатів. Очевидно, це буде ескалація у зоні конфлікту на сході України, це буде посилення політичного тиску на процеси всередині України, і це, очевидно, буде втручання Росії в українські вибори — президентські та парламентські, заплановані на 2019 рік.

Гопко вважає, що Україна вже зараз має убезпечити себе від потенційних загроз, використовуючи можливості як НАТО, так і досвід країн Європи у протидії кіберзагрозам, зокрема, Румунії.

— Нам уже зараз важливо говорити з країнами НАТО. Ми вже маємо вживати заходів, щоб запобігти і не допустити кібератак (з боку Росії) для фальсифікацій або зриву голосування під час виборів 2019 року.

У той же час, Гопко відзначила, що у співпраці з НАТО Україна виступає партнером, вона може надати неоціненний досвід протидії гібридній агресії з боку Росії, вона може стати контрибутором європейської системи безпеки з передовим неоціненним досвідом протидії сучасним загрозам.

Гопко також висловила надію, що новий Держсекретар США Майк Помпео займатиме принципову і жорстку позицію у тому, щоб допомога Україні і відсіч російській агресії показали конкретні результати.

QHA повідомляло, що на знак солідарності з Великобританією через отруєння у Солсбері екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки, російських дипломатів вислали такі країни, як Великобританія, Естонія, Латвія, Хорватія, Швеція, Румунія, Фінляндія, Нідерланди, Данія, Італія, Іспанія, Чехія, Литва, Франція, Польща, Німеччина, Канада, США, Україна, Австралія і Республіка Македонія.

Відзначимо, Україна видворила з країни 13 російських дипломатів у відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері.

QHA