КИЇВ (QHA) -

Росія фактично намагається розпочати військово-економічну блокаду Азовського узбережжя України.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час перебування в районі проведення операції Об'єднаних сил.

За словами Турчинова, РФ розглядає азово-чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії.

— Ми бачимо спроби РФ фактично розпочати військово-економічну блокаду Азовського узбережжя України. На крайньому півдні зони протистояння — стабільно висока кількість обстрілів наших позицій і військових провокацій з боку російсько-терористичних військ, — сказав він.

Турчинов зазначив, що в районі проведення ООС одним з найбільш загрозливих напрямків залишається маріупольський, «де не виключається проведення ворогом як сухопутних, так і морських десантних операцій уздовж Азовського узбережжя».

За словами Секретаря РНБО, нарощування військової присутності РФ поєднується з «грубими порушеннями міжнародного морського права в Азовському морі, що проявляється, зокрема, у незаконному будівництві Керченського мосту і зростанні кількості інцидентів із затриманням російськими військовими вітчизняних та іноземних суден».

Раніше Турчинов повідомив, що Керченський міст є серйозною загрозою безпеці України. Він зазначив, що завдяки мосту Росія може проводити наступальні операції на півдні України.

QHA