БРЮССЕЛЬ (QHA) -

 

Росія не надала українському політв'язню, режисеру Олегу Сенцову належного медичного лікування під час голодування, тим самим порушивши його права.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу у зв'язку із припиненням голодування Олегом Сенцовим.

— Його здоров'я зараз погіршилося до критичного стану. Відмовившись надати Сенцову належне медичне лікування в інституціоналізованій медичній обстановці, влада Російської Федерації порушила його права, а також свої зобов'язання у галузі прав людини в рамках міжнародного права, а саме — забезпечувальні заходи Європейського суду з прав людини від 25 липня поточного року.

У заяві йдеться, що ЄС вважає справу проти Олега Сенцова "порушенням міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя".

— Олега Сенцова ув'язнили за дії, ймовірно скоєні ним на Кримському півострові, проти незаконної анексії якого він рішуче виступає. Міжнародні стандарти у сфері прав людини на півострові мають дотримуватися.

Європейський союз солідарний з Сенцовим і очікує його негайного звільнення разом з усіма громадянами України, які незаконно утримуються під вартою в Росії і в окупованому Криму, йдеться у заяві.

 

Раніше ЄС закликав Росію надати голодуючому українському політв'язню Олегу Сенцову необхідне лікування і звільнити всіх українських політв'язнів. Міністерство закордонних справ України спільно з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою вимагає від Росії надати офіційну інформацію про стан здоров'я українського політв'язня, який 6 жовтня припинив голодування.

Адвокат Дмитро Дінзе оприлюднив листа Олега Сенцова, в якому політв'язень заявив про припинення голодування з 6 жовтня. Сенцов зазначив у листі, що в іншому випадку йому погрожують примусовим годуванням.

 

Джерело: eeas.europa.eu

QHA