МОСКВА (QHA) -

Росія отримала запит України, яка підозрює суддів Конституційного суду РФ в анексії Криму. Про це повідомив заступник генпрокурора РФ Саак Карапетян на спільному засіданні комітетів Ради Федерації з конституційного законодавства і держбудівництва і з оборони та безпеки.

— Буквально вчора надійшов запит (від України про надання правової допомоги) щодо суддів Конституційного суду РФ, усіх суддів, де їх підозрюють у замаху на порушення цілісності держави (щодо Криму), — зазначив він.

Карапетян додав, що раніше Україна вже зверталася до РФ у наданні правової допомоги щодо найближчого оточення екс-президента країни Віктора Януковича.

— У нас міжнародно-правове співробітництво з Україною триває, але, звичайно, обсяг роботи знизився. І кожне питання — видачі, надання правової допомоги — ми розглядаємо окремо.

QHA повідомляло, що Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) визнала суддів Конституційного суду (КС) Росії відповідальними за створення передумов для анексії Криму. У документі Асоціації правосуддя сказано, що BBCJ проінформована про те, що Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження проти суддів КС РФ за агресію проти України.

Джерело: ТАСС

QHA