КИЇВ (QHA) -

Державна прикордонна служба України зафіксувала певну активність збройних сил Російської Федерації поблизу адміністративного кордону між окупованим Кримом та Херсонщиною. Також РФ активізувала повітряне стеження в цьому районі.

Як повідомляє Держприкордонслужба, українські прикордонники зафіксували на тимчасово окупованій території 2 нерухомі аеростати типу «Рись», підняті, ймовірно, з метою відеостеження. Такий аеростат може використовуватись як для стеження (в радіусі 70-80 км), так і для збільшення радіусу дії переносних радарів, призначених для стеження за переміщенями людей та транспортних засобів.

Крім того, за минулу добу прикордонники Херсонського та Бердянського загонів виявили 4 російських гелікоптери, які здійснювали польоти вздовж адмінмежі. За інформацією ДПСУ, позавчора поблизу адмінмежі вони відстежили польоти 7 російських військових гелікоптерів.

Також прикордонники спостерігали переміщення російської військової техніки на позиціях ЗС РФ та фіксували в акваторії рух двох цілей, ймовірно катерів на повітряних подушках.

Нагадаємо: завтра, 24 вересня, на українському пункті пропуску «Чонгар» відбудуться урочисті збори учасників акції «Громадянська блокада Криму», присвячені річниці початку блокади Криму. 

ФОТО: інтернет

QHA