ДАМАСК (QHA) -

Збройні сили режиму Асада у Сирії отримали від Росії 10 модернізованих фронтових бомбардувальників Су-24м2, повідомляє сайт Arabian Aerospace.

Стверджується, що контракт між Сирією та РФ на модернізацію бомбардувальників був підписаний 2009 року. У договорі також прописана підготовка сирійських пілотів та обслуговуючого персоналу.

За даними видання, основні оновлення включають в себе нові системи управління озброєнням, які дозволять застосовувати сучасні високоточні ракети, нові системи навігації та прицілювання і російську глобальну навігаційну супутникову систему (ГЛОНАСС).

Супутникові фотографії показали, що від п'яти до восьми літаків у сирійському камуфляжі знаходяться на стоянці на аеродромі в російському Ржеві, де проводився ремонт і модернізація.

Експертам не вдалося з'ясувати, чи нові це літаки чи сирійські бомбардувальники, які пройшли модернізацію.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня завдали ракетного удару по базі «Шайрат» ВПС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї у місті Хан Шейхун провінції Ідліб, в результаті якого загинуло, за різними даними, від 70 до 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

12 квітня держсекретар США Рекс Тіллерсон відвідав Москву, де спілкувався з главою МЗС РФ Лавровим і президентом РФ Путіним. Розмова з президентом Росії тривала близько двох годин. Тіллерсон перед зустріччю зазначав, що спробує переконати Кремль відмовитися від підтримки чинного президента Сирії Башара Асада.

Наступного дня, 13 квітня, Росія у Радбезі ООН заблокувала підготовлену США, Великобританією і Францією резолюцію про застосування хімічної зброї режимом Асада проти власного народу у Сирії.

ФОТО: інтернет

QHA