КИЇВ (QHA) -

Росія повинна припинити свавільні обшуки у кримських татар в окупованому Криму і дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова. Про це повідомила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, представляючи доповідь «Про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим і Севастополі», передає кореспондент QHA.

Доповідь підготовлена ​​на виконання рішення ГА ООН. Через недопуск Місії в Крим, Звіт базується майже на 200 інтерв'ю, взятих у жителів Криму, внутрішньо-переміщених осіб на материковій частині.

— Незважаючи на рішення ГА ООН, Росія, як окупаційна держава, не виконує свої зобов'язання і продовжує не допускати міжнародні моніторингові місії в Крим.

УВКПЛ ООН продовжує шукати варіанти потрапляння на територію Криму для моніторингу ситуації з правами людини, сказала Фрейзер.

За її словами, Росія знехтувала своїми зобов'язаннями як окупаційна держава. Вона запровадила своє законодавство і провела в Криму вибори президента. Вона призвала в окупаційну армію 12 тисяч кримчан за 3 роки і застосовує переслідування до тих, хто не хоче служити; Росія проводить політику витиснення місцевого населення, а також вона заохочувала переселення громадян РФ, зокрема, держслужбовців, вдавалася до депортації.

— За останні 10 місяців ми задокументували важкі порушення прав людини — насильницьке тримання під вартою, тортури. Саме кримські татари — корінний народ Криму, відчувають непомірно сильні утиски.

За словами Фрейзер, більше 80% рейдів і обшуків у приватних будинках були проведені проти кримських татар. Кількість таких рейдів у першому півріччі збільшилася втричі — до 38 у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

— Зрештою Меджліс кримськотатарського народу й досі залишається забороненим, незважаючи на рішення Міжнародного суду ООН. Ми закликаємо окупаційну владу припинити свавільні обшуки приміщень кримських татар і виконати постанову суду ООН про скасування заборони Меджлісу.

Раніше Фіона Фрейзер заявила, що в останні роки основною проблемою, що провокує порушення прав і свобод людини в Криму, є його окупація Росією. Вона зазначила, що уряд РФ несе відповідальність за 25 з 28 порушень прав людини в Криму, уряд України — за 3 з них.

QHA