КИЇВ (QHA) -

Не виконавши рішення міжнародного суду ООН, яке вимагає від РФ зняти заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, Кремль зазнає великих репутаційних втрат.

Про це QHA заявив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов. За його словами, у такому випадку за Росією закріпиться імідж країни, яка не виконує свої зобов'язання.

Сєдов з жалем відзначає, що ніяких санкцій через відмову виконати рішення суду ООН не передбачено.

— Тому що покарати Москву можна тільки рішенням Ради Безпеки ООН, а там РФ може накласти вето на будь-яке рішення, — сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи може Росія активізувати процес створення "лже-Меджлісу" в Криму, Сєдов відповів, що такі спроби Москва ніколи не припиняла.

— Створити саме альтернативний Меджліс не вдасться, адже для цього потрібно зібрати Курултай кримськотатарського народу, щоб його делегати обрали новий склад Меджлісу. Нинішній Меджліс кримськотатарського народу не збирається проводити збори Курултаю до тих пір, поки Крим окупований, — пояснив він.

Експерт зазначив, що в анексованому Криму існують декілька організацій, які нібито заявляють, що представляють інтереси кримськотатарського народу, однак це — проросійські організації, у складі яких є колаборанти.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що міжнародний суд ООН у Гаазі вимагає від Росії відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу.

За словами дипломата, суд нагадав владі РФ про обов'язок виконати наказ суду про відновлення роботи представницького органу кримських татар.

Відзначимо, що Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня 2018 року оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових заходів щодо Росії. Суд вказав, що РФ має утриматися від продовження обмеження можливості кримських татар зберегти свої інститути, зокрема Меджліс кримськотатарського народу.

QHA