КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом на засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) розглянуть питання введення санкцій проти Росії. Про це він повідомив під час прес-конференції за результатами зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, передає прес-служба глави держави у Facebook.

Порошенко зазначив, що під антиросійські санкції потрапить олігарх Олег Дерипаска і низка інших російських мільярдерів.

— Декілька днів тому я дав доручення Службі безпеки України, Кабінету Міністрів, РНБО підготувати відповідний проект рішення, який у найближчі дні буде винесений на засідання РНБО, і санкції будуть введені. Вони будуть максимально гармонізовані з рішенням уряду США і, безумовно, до складу санкцій будуть залучені і пан Дерипаска, й інші олігархи, які на сьогодні є ключовими учасниками російських процесів і в Криму, і постачанні зброї. Звичайно, реакція України буде швидкою і рішучою, — зазначив він.

QHA повідомляло, що Україна планує ввести такі ж санкції проти Російської Федерації, як і США. За словами Петра Порошенка, він також сподівається на посилення санкцій проти Росії Європейським союзом.

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній.

Санкції, зокрема, введено проти таких олігархів як Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Також у числі тих, на кого тепер поширюються обмеження, глава "Газпрому" Олексій Міллер, директор ФСБ Микола Патрушев та інші чиновники.

Через санкції США, дохід Олега Дерипаски скоротився на чверть (на 1,3 мільярда доларів). Усього 50 російських олігархів за день втратили більше 12 мільярдів доларів.

QHA