ВАРШАВА (QHA) -

Родичі українських політв'язнів взяли участь в конференції ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві (Польща) і розповіли про злочини РФ в окупованому Криму сьогодні, 13 вересня. Про це повідомляється на сайті громадської організації «КримSOS».

У круглому столі «Порушення прав людини і міжнародні злочини в Криму» взяли участь дружина фігуранта «справи Веджіє Кашка» і мати фігуранта «справи 26 лютого» Аліє Дегерменджі, а також батько викраденого на анексованому півострові Ервіна Ібрагімова Умер.

— У 2015 році заарештували мого сина, у 2017-му — забрали чоловіка. Усі звинувачення, висунуті проти них, сфабриковані й брехливі. Ми приїхали сюди сказати не тільки про свій біль, ми говоримо про біль усього кримськотатарського народу. Чоловіки, які зараз сидять у катівнях, дуже хворі. Тому ми просимо вас допомогти знайти рішення цієї проблеми, — розповіла Аліє Дегерменджі.

Батько Ервіна Ібрагімова попросив ОБСЄ допомогти з пошуками сина, якого викрали в Криму ще у 2016 році.

— У мене викрали частину мого життя. Кожному з батьків не байдужа доля своїх дітей. Тому я не можу жити, як раніше. Якщо у вас є якась можливість допомогти дізнатися про місцезнаходження мого сина, допоможіть.

QHA повідомляло, що на конференції ОБСЄ зірвали виступ російських пропагандистів щодо Криму. Коли один з представників російської делегації представився з трибуни «Республіка Крим, Росія», йому вимкнули мікрофон.

QHA