КИЇВ (QHA) -

Невиконання рішення ЄСПЛ щодо Меджлісу може обернутися для РФ посиленням санкцій, заявила у коментарі кореспонденту QHA експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

— Зокрема сьогодні питання заборони Меджлісу це одна із складових позову України проти Росії у Міжнародному суді в Гаазі. Цей аргумент надалі може бути використаний на різних міжнародних майданчиках і у риториці міжнародних організацій як фактор посилення санкцій проти Росії, сказала вона.

Політолог зазначила, що такий варіант цілком можливий, оскільки 10 грудня 2015 року президентом Росії Володимиром Путіним був підписаний закон, який наділяє Конституційний суд РФ правом визнавати нездійсненними ті рішення міжнародних судових інстанцій, включаючи Європейський суд з прав людини, які суперечать російським законам.

— ЄСПЛ не може змусити країни посилити санкції проти агресора. в Росії нещодавно був прийнятий закон, що для них рішення міжнародних інстанцій не перевищуватимуть внутрішнє законодавство. Більше того, Конституційний суд може проаналізувати це рішення і сказати, наскільки воно конституційне і чи варто його взагалі виконувати... Щодо справи з Меджлісом поки ще рано говорити, але мені важко уявити, що за цих умов Росія буде його виконувати. Тим більше ми бачимо, що вона не робить поступок у судових справах, у справах затримань активістів. Нічого тут не змінюється навіть візуально, додала вона.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Меджліс кримськотатарського народу 29 березня подав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) скаргу у зв'язку із забороною російською владою діяльності Меджлісу і включенням його до списку екстремістських організацій. У позові зазначено, що організацію Меджліс заборонили, а її членів переслідують у зв'язку з їхньою політичною позицією, що є порушенням статті 18 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (Обмеження у застосуванні обмежень щодо прав).

Всього у скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції ЄСПЛ.

Також зазначено, що правозахисники задокументували 18 насильницьких зникнень кримських татар, які досі не розслідувані. При цьому тіла кількох активістів були знайдені зі слідами побоїв і тортур. Окупаційна влада у Криму продовжує незаконно обшукувати мечеті, ісламські школи та приватні будинки кримських татар і затримувати громадян під фіктивними приводами.

ФОТО: інтернет

QHA