КИЇВ (QHA) -

Росія активно намагається розсварити країни Європи, вдаючись до різноманітних спроб тиску, і якщо країни хочуть зберегти свій суверенітет, вони мають спільно протистояти цьому. Як передає кореспондент QHA, про це сказав директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін на ІV Балто-Чорноморському форумі у Києві.

— Росія відчуває нездоровий азарт у спробах пересварити між собою країни Європи шляхом втручання до виборчого процесу, економічного тиску, дестабілізації державних інституцій. Російська гібридна війна проти західної цивілізації триває. Якщо наші країни не хочуть втратити суверенітет і незалежність, ми маємо бути єдині у сфері безпеки та економіки".

За словами Горбуліна, країнам Європи в умовах кризи європейської системи безпеки потрібна солідарність безпеки, заснована на почутті спільності та взаємної підтримки. Тільки це дозволить протистояти неоімперіалізму.

Горбулін також зазначив, що Балто-Чорноморський регіон має стати новим епіцентром обігу товарів, робочої сили і капіталу. Ключове питання — пошук механізму зближення. Є сподівання на головування Словаччини у Вишеградській четвірці.

Він також наголосив, що необхідно утворити структуру регіонального партнерства та провадити подальше поглиблення військово-політичного співробітництва за прикладом співпраці країни з Польщею та країнами Балтії (УкрПолЛитбат та Вишеградської бойової групи).

— Воля і конструктивність країн Балто-Чорноморського регіону є політичним сигналом Кремлю про нашу єдність, — підкреслив Горбулін.

Нагадаємо, голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко заявила, що рішення РФ розгорнути на території анексованого Криму зенітно-ракетний комплекс С-400 становить небезпеку для всієї Європи. За її словами, у зв'язку із мілітаристськими діями Росії США і країни Європейського союзу мають відреагувати на загрозу, що надходить із Кремля.

QHA