МОСКВА (QHA) -

 

Президент Росії Володимир Путін відмовив російської партії "Яблуко" в помилуванні незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сєнцова.

Відповідь Путіна передало Управління президента Росії по забезпеченню конституційних прав громадян, повідомили в прес-службі партії.

— Право помилування — виняткова прерогатива президента, Конституція Росії не обмежує президента в цьому праві. Закликаємо не боятися зробити цей крок, найважливіший з гуманітарної, правової і політичної точок зору, — йдеться у зверненні партії.

У відповіді йдеться про те, що російський президент не буде розглядати питання помилування Олега Сєнцова, якщо він не звернеться особисто, чи не буде прохання від губернатора Ямало-Ненецького автономного округу.

Голова партії Емілія Слабунова зазначила, що президент Росії знімає з себе відповідальність за рішення такого важливого політичного та гуманітарного питання.

 


Раніше російська влада відмовила матері Олега Сєнцова в помилуванні сина.

У департаменті з питань помилування Управління президента РФ по забезпеченню конституційних прав заявили Людмилі Сєнцовій, що для початку процедури помилування український режисер повинен особисто в письмовій формі звернутися до президента Росії.

 

QHA