МОСКВА (QHA) -

Центральна виборча комісія Росії відмовилася реєструвати кандидатуру опозиціонера Олексія Навального на вибори президента Росії через наявність у нього судимості.

— Робоча група підійшла до розгляду цих документів найретельнішим чином, сказав член ЦВК Борис Ебзеєв.

Він наголосив, що 8 лютого 2017 року Навальний був засуджений Ленінським районним судом міста Кірова на п'ять років умовно.

— Злочин, який було інкриміновано Олексію Анатолійовичу Навальному (стаття 160 КК РФ), вважається тяжким. Тому ЦВК не може зареєструвати Навального кандидатом у президенти,  наголосив Ебзеєв.

Зазначимо, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв постанову, у якій стверджується, що російський суд засудив братів Олексія та Олега Навальних у справі про шахрайство з порушенням права на справедливий суд.

У свою чергу Навальний закликав виборців до бойкоту.

Ми оголошуємо страйк виборців. Процедура, в якій нам пропонують брати участь, не є виборами. У ній беруть участь лише Путін і ті кандидати, яких він особисто вибрав, заявив політик.

На своєму офіційному Youtube-каналі політик заявив, що Путін наляканий і боїться конкуренції з ним.

Тому наказав своїм слугам з ЦВК відмовити у реєстрації. Це означає одне процедура, яка відбудеться 18 березня, виборами називатися не може. Регіональні штаби Олексія Навального стають штабами страйку. Ми організовуємо спостереження за явкою виборців, тому що фальсифікація явки стане основним пріоритетом Кремля. Вибори без єдиного справжнього кандидата не вибори, йдеться у повідомленні Навального.

Нагадаємо, вчора, 24 грудня, в Москві ініціативна група прихильників Навального провела збори і висунула його кандидатом на пост президента Росії.

QHA