КИЇВ (QHA) -

Російські опозиціонери закликали інтелігенцію в РФ відмовитися від співпраці з режимом Путіна. Ініціаторами та першими підписантами звернення є лідер партії «Західний вибір» Костянтин Боровий, координатор Міжнародної антипутінської коаліції «Стоп фашизм у Росії!» Герман Обухов, редактор сайту Obozrevatel.ru, співзасновник РГР «Майдан без кордонів» Валерій Отставних і директор Міжнародного фонду ефективної демократії Юрій Шуліпа, передає кореспондент QHA.

Як повідомляється у зверненні, Путін узурпував владу в РФ, порушивши Конституцію, а також знищив інститути громадянського суспільства та ЗМІ в Росії.

— Всупереч конституції РФ (стаття 81, частина 3), Володимир Путін присвоїв собі повноваження президента Російської Федерації, за допомогою узурпації всієї повноти державної влади, знищення інститутів громадянського суспільства і засобів масової інформації шляхом перетворення їх на знаряддя пропаганди агресії, війни і насильства, екстремізму, зомбування громадян і створення власного культу особи, повідомляється у заяві, озвученій 2 жовтня на прес-конференції у Главкомі Валерієм Отставних.

Підписанти вимагають визнати путінський режим «режимом внутрішньої окупації Російської Федерації» та припинити фальсифікацію доктрин міжнародного права, історії, економіки та інших наук, перестати використовувати науку як знаряддя пропаганди на догоду Путіну і його оточенню.

— Закликаємо російську інтелігенцію, представників науки, освіти і культури, а також всіх небайдужих громадян Росії повністю відмовитися від співпраці зі злочинним путінським режимом за винятком вимушеної взаємодії, наприклад надання юридичної допомоги громадянам або членства у громадських спостережних комісіях, які контролюють дотримання прав осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі, коли від подібної взаємодії залежать життя, здоров'я і долі людей, йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 26 березня по всій території Росії пройшли масові мітинги проти корупції. Російська влада відповіла репресіями, було затримано понад 1000 осіб.

QHA