ВАШИНГТОН (QHA) -

Росія дестабілізує ситуацію в Україні, Грузії та Сирії. Про це заявила речник Державного департаменту США Хізер Нойерт на своїй сторінці у Twitter.

— НАТО є найбільш релевантним, ніж будь-коли з часів «холодної війни». Сьогодні наша увага зосереджена на постійній російської агресії та її здатності залякувати, примушувати, підривати і вторгатися на територію своїх сусідів. Росія відіграє дестабілізуючу роль в Україні, Грузії та Сирії. НАТО — це оборонний союз в умовах загрози, — написала вона.

Нойерт додала, що НАТО не буде співпрацювати з Росією як зазвичай, поки РФ не почне виконувати Мінські домовленості.

— Держсекретар Помпео і міністри закордонних справ країн НАТО підтвердили: НАТО не повернеться в "business as usual" з Росією, поки Росія не почне виконувати взяті зобов'язання відповідно до Мінських домовленостей, а саме — виведення військ і (припинення) підтримки сепаратистів на Донбасі, і повернення контролю над Кримом України.

Нагадаємо, заступник секретаря енергетичної дипломатії Держдепу США Сандра Одкірк заявила, що Росія не повинна використовувати газ як інструмент економічного і політичного тиску на Україну і ЄС.

Одкірк підкреслила, що США підтримують "сильне, незалежне і самодостатнє" енергетичне майбутнє України, яка більше не повинна бути об'єктом російської агресії.

QHA