МОСКВА (QHA) -

Дмитро Медведєв доручив Міністерству транспорту РФ розглянути питання санкцій щодо українських авіаперевізників. Такі дії стали результатом прийнятого Києвом рішення заборонити російським авіакомпаніям використовувати повітряний простір України. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на прес-секретаря уряду РФ Наталію Тімакову.

- Медведєв дав доручення Мінтрансу розглянути питання введення відповідних заходів для українських авіакомпаній, - повідомляє прес-служба прем'єр-міністра.

28 вересня Державіаслужбою України російські авіаперевізники були повідомлені про введених проти них санкцій. Авіакомпанії, що потрапили в список, отримали офіційні листи з повідомленням.

26 вересня Мінтранс РФ, в особі голови Максима Соколова, заявив, що в разі прийняття Києвом санкцій будуть введені відповідні симетричні заходи проти двох українських авіакомпаній. Дії України були названі міністром «пострілом у ногу», а також зазначено, що Україна «заганяє своїх же громадян в транспортну ізоляцію всередині самої Європи». Кремль обізвав вчинок Києва «черговим актом безумства».

Державіаслужба України повідомляє, що російським авіакомпаніям, які потрапили під українські санкції, буде закритий доступ до повітряного простору України з 25 жовтня, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України. Уряд також заборонив транзитні польоти авіаперевізників РФ при наявності на борту товарів військового призначення або російських солдатів. Всього до списку санкцій включена 21 російська авіакомпанія.

QHA