МОСКВА (QHA) -

Росія планує посилити технічний огляд українських судів у Керченській протоці і обмежити там їхнє плавання через затримання українськими прикордонниками кримського риболовецького судна-порушника «НОРД» в українських водах Азовського моря. Про це повідомив голова Загальноросійського руху підтримки флоту (ДПФ) Михайло Ненашев.

— У Росії є різні інструменти протидії. Можна, наприклад, обмежити прохід українських суден через Керченську протоку, оскільки в української сторони завжди багато проблем з безпекою на застарілих судах, — заявив Ненашев.

Глава ДПФ РФ підкреслив, що Україна нібито відмовляє затриманим морякам судна «НОРД» у наданні медичної допомоги, і що українська влада «порушила усі норми міжнародного морського права».

Ненашев пригрозив, що якщо не будуть працювати заходи з посиленого огляду українських судів, окупаційна влада буде застосовувати заходи військового характеру.

QHA повідомляло, що керівництво Чорноморського флоту РФ має намір організувати так звану безпеку судноплавства у північно-східній частині Чорного моря та акваторії Азовського моря. Затримання судна «НОРД» розцінюється окупантами як «провокація» та «піратство».

Нагадаємо, 31 березня співробітники правоохоронних органів оголосили про підозру капітану кримського судна "НОРД". Його звинувачують у порушенні порядку в'їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України. За вчинення правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

Джерело: РИА Новости

QHA