МОСКВА (QHA) -

Державна дума Росії заявила про неприпустимість ліквідації у Латвії шкільної освіти на мовах національних меншин, зокрема, російською, і запропонувала ввести проти Латвії економічні заходи.

Російські депутати вважають, що проти балтійської країни, яка активно захищає територіальну цілісність України, необхідно ввести спеціальні економічні заходи, передбачені російським законом "Про спеціальні економічні заходи".

Відповідно до цього закону, спеціальні заходи можуть бути спрямовані на заборону фінансових операцій або встановлення обмежень на їхнє здійснення; зміна вивізних і (або) ввізних мит; встановлення обмежень на здійснення туристичної діяльності; припинення або призупинення дії міжнародних торгових договорів та інших міжнародних договорів РФ в області зовнішньоекономічних зв'язків.

У тексті заяви також зазначається, що Латвія, будучи членом Європейського союзу і Ради Європи, порушує принципи, яких дотримується більшість цивілізованих країн.

У документі пропонується відправити заяву в уряд Росії, ООН, парламентські асамблеї ОДКБ і ОБСЄ, генеральному секретарю Ради Європи, а також до парламентів країн Ради Європи і в Сейм Латвії.

Нагадаємо, 2 квітня президент Латвії Раймондс Вейоніс повідомив, що школи національних меншин цієї країни поступово перейдуть на латиську мову.

Вейоніс також зазначив, що у дітей, як і раніше залишиться можливість вивчати культуру та ідентичність нацменшин, підтримувати своє коріння і різнобічно розвивати особистість, а також вивчати значну частину предметів у початковій школі рідною мовою.

QHA