КИЇВ (QHA) -

Росія може готувати відповідь Україні через численні позови у міжнародних судах. Про це повідомила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

— Їм не подобається виграш «Нафтогазу» у Стокгольмському арбітражі. У нас багато міжнародних позовів, пов'язаних з Керченською протокою, недотриманням морського права у питанні перебування українських суден в Азовському морі. У нас дуже багато позовів, пов'язаних з порушенням прав українських громадян в Криму. Окрім того, багато позовів до ЄСПЛ. Тому РФ змушена відповідати, — підкреслила Луценко.

Нагадаємо, міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна планує подати до Європейського суду з прав людини позови проти Російської Федерації за військову агресію на Донбасі. Він зазначив, що ймовірно будуть подані окремі позови, однак остаточно поки не визначено, в якій формі подаватимуться документи — у вигляді окремих заяв або як доповнення до вже наявних позовів України до ЄСПЛ.

Відзначимо, починаючи з 2014 року Україна подала до ЄСПЛ 5 позовів проти Росії за незаконну анексію Криму і агресію на Донбасі: перша (лютий – вересень 2014 року) і друга (осінь 2014 – літо 2015) «кримські» справи — за порушення прав людини під час анексії і окупації Криму; перша і друга справи за порушення прав людини під час здійснення агресії на Донбасі, а також справа про незаконний вивіз Росією українських дітей-сиріт і дітей-інвалідів з непідконтрольних уряду районів Донбасу в 2014 році.

Однак, 27 червня 2018 року, клопотанням української сторони ЄСПЛ об'єднав провадження за міждержавними заявами України проти Росії у два великих провадження: по Криму і Донбасу. Таким чином, замість п'яти справ України проти РФ в ЄСПЛ залишилося три, оскільки заява з вивезення дітей з Донбасу в РФ залишилося у самостійному провадженні.

Джерело: РБК-Украина

Фото: УНИАН

QHA