КИЇВ (QHA) -

Влада Російської Федерації розглядає можливість денонсації Європейської конвенції з прав людини і припинення співпраці з ЄСПЛ. Таку думку висловили джерела у профільних російських відомствах, повідомляють РІА Новини.

Подібний розвиток подій ймовірний через те, що, на думку джерел, суд оголошує антиросійські рішення. Росія ж хоче, щоб діяльність суду була скоригована, а її аргументація та доводи взяті до уваги.

— Під час розгляду скарг проти Росії політизація позиції ЄСПЛ зростає. Суд відмовляється враховувати особливості російської правової системи та норми міжнародного права і часто вдається до практики "подвійних стандартів", — відзначили джерела.

Російські парламентарії позбавлені права голосу в ПАРЄ, тому більше 20 суддів ЄСПЛ, багатьом з яких доручається розгляд російських справ, обрані без участі представників Росії.

— У державних органах Росії розглядається можливість ухвалення рішення про денонсацію ЄКПЛ, що призведе до виходу нашої країни з-під юрисдикції ЄСПЛ і припинення членства Росії в Раді Європи, — резюмували вони.

Нагадаємо, у 2014 році після окупації Криму Росію позбавили права голосу в ПАРЄ. У знак протесту на санкції, які були накладені на країну-агресора у 2015 році, Росія заявила, що припиняє будь-які контакти з асамблеєю. Пізніше РФ заморозила вклади в роботу ПАРЄ. На 2017 рік сума цієї заблокованої виплати склала близько 11 мільйонів євро.

Раніше QHA повідомляло, що Російську делегацію можуть повернути до ПАРЄ з фінансових міркувань.

QHA