АНКАРА (QHA) -

Російські окупаційні власті мстять кримським татарам за неприйняття окупації, заявила в ексклюзивному інтерв'ю QHA член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, яка взяла участь в мітингу скорботи за жертвами Депортації 1944 року, який відбувся 13 травня в Анкарі.

За її словами, у кримськотатарського народу дуже сильна генетична пам'ять, і як з кримськими татарами вчинила Російська імперія, Радянський Союз і Росія люди знають дуже добре.

Юксель зазначила, що навіть проживання в Туреччині великої кількості кримських татар — це результат політики, яку проводила Росія у відношенні до корінного народу Криму.

— Тому ми робимо усе, щоб відобразити справжню ситуацію в Криму і розповісти про те, що відбувається, — сказала вона.

За словами члена Меджлісу, саме це і є основною метою відвідування турецької столиці та участі в мітингу.

— На жаль, за чотири роки усі прогнози, які були дані щодо півострова, стали реальністю. Крим перетворився на військову базу РФ, там спостерігається екологічна катастрофа, Крим не став показовим економічним регіоном, а перетворився на дотаційний регіон, де повністю зруйнований туристичний комплекс.

Але найжахливіше, що корінний народ Криму, народ, який має повні права на цю землю — кримські татари — знаходиться під тиском, і будь-які спроби російської пропаганди, розповісти, що в Криму все добре, по суті, просто спроба замилити очі, — сказала вона.

Юксель зазначила, що російська окупаційна влада вбила 11 кримських татар, 19 осіб вважаються зниклими безвісти, проти кримськотатарських активістів відкрито сотні кримінальних справ і проведено тисячі обшуків.

— Заборонений Меджліс кримськотатарського народу, 18 травня (День Депортації кримських татар 1944 року), наші національні свята не відзначаються. Усе це помста російської пропаганди за неприйняття окупації, — сказала вона.

Нагадаємо, вчора, 13 травня в Анкарі відбувся багатолюдний траурний мітинг пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу. У заході взяли активну участь члени Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар з Анкари, Аксарая, Джейхану, Сакар'ї, Кириккалє, Полатли та інших міст Туреччини.

До учасників акції приєднався і посол України в Туреччині Андрій Сибіга. У своєму виступі він зазначив, що українці поділяють загальну біль з кримськотатарськими братами і сестрами.

У свою чергу, глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров опублікував звернення до учасників жалобного мітингу в Анкарі.

QHA