МОСКВА (QHA) -

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ, згідно з яким війська Абхазії перейдуть під централізоване управління Міністерства оборони Росії. Таким чином Росія намагається легітимізувати посилення напруги у Чорноморському регіоні, повідомляє через свою сторінку у Facebook депутат Верховної Ради України від Блоку Петра Порошенка Ірина Фриз.

— Російська Федерація продовжує ескалацію ситуації у чорноморському басейні. Саме так може розцінюватися підписання Президентом РФ закону про ратифікацію Угоди між РФ і Абхазією про об'єднання угруповання військ.

Угода передбачає порядок розгортання та застосування об'єднаного угруповання військ, деталізується призначення і організація керівництва об'єднаним угрупуванням. За умовами угоди, визначаються цілі, порядок формування, розгортання, а також об'єднання угруповань військ сил Росії і Абхазії.

Згідно з документом, двохтисячний контингент абхазьких ополченців переходить під командування керівництва російської бази, а рішення на застосування і фінансування здійснюється безпосередньо Кремлем... Ми є свідками легітимізації військових іноземних баз, створюваних Російською Федерацією за допомогою інфільтрованого сепаратизму і де-факто захоплення територій Росією.

Додаткова мілітаризація чорноморського басейну з боку Росії в усіх напрямках, починаючи від Криму, закінчуючи Кавказом, створює ще більшу напруженість у регіоні, де Кремль розв'язав уже не одну війну. Тому подібні дії мають бути засуджені міжнародною спільнотою.

Нагадаємо, як раніше повідомляло QHA, країна-окупант Росія згідно з резолюцією «Про права людини в Криму», продовжує посилювати військову присутність у Криму, зокрема перетворюючи туристичні об'єкти на об'єкти військового призначення, як сталося з «Об'єктом 100» і радіолокаційною станцією «Дніпро».

ФОТО: інтернет

QHA