МОСКВА (QHA) -

 

МЗС Росії сьогодні, 26 листопада, офіційно звинуватило Україну в порушенні правил мирного проходу до моря після того, як напередодні в районі Керченської протоки російські прикордонники захопили два катери і рейдовий буксир Військово-морських сил України.

У заяві російського дипломатичного відомства йдеться, що "Захід підтримує Києв, коли називає атаку російських прикордонників на українські кораблі й захоплення трьох суден з екіпажами ретельно продуманою і спланованою провокацією".

МЗС Росії погрожує "серйозною відповіддю на провокації".

Дипломати повторили заяви представників російської влади, що Україна намагається запровадити воєнний стан перед майбутніми виборами президента, які мають відбутися 31 березня 2019 року.

— Хотіли б попередити українську сторону, що лінія на провокування конфлікту з Росією в акваторії Азовського і Чорного морів, яка проводиться Києвом у координації зі США та ЄС, загрожує серйозними наслідками. Російською Федерацією будуть жорстко припинятися будь-які зазіхання на її суверенітет і безпеку.

 

Раніше повідомлялося, що захоплені Росією в Азовському морі українські кораблі доправили до закритого Україною керченський порту в супроводі катерів ФСБ.

За словами російського омбудсмена Тетяни Москалькової, українські військові моряки, які дістали поранення під час російської атаки на українські судна, перебувають у керченській лікарні, їх допитує ФСБ.

У зв'язку з ескалацією конфлікту на Азовському морі, Збройні сили України приведені у повну бойову готовність.

 

Джерело: МЗС РФ

QHA