КИЇВ (QHA) - -

Росія планує завезти на півострів ядерну зброю і повністю відновити сховище Кизилташ до 2020 року, сказав засновник проекту Free Crimea Тарас Березовець у Києві на прес-конференції «Мілітаризація Криму. Літнє загострення».


— Міністерство оборони Росії робить акцент на розгортанні самодостатнього угруповання військ у Криму та має плани облаштувати військові бази в Криму ядерною зброєю до 2020 року. Сьогодні головне завдання керівництва РФ — перетворити захоплений півострів у «неприступну фортецю і непотопаючий авіаносець», — сказав експерт.


Як передає кореспондент QHA, присутній на прес-конференції військовий експерт Ігор Романенко сказав, що Україна повинна співпрацювати з США, Францією та Китаєм як зі стратегічними партнерами з ядерної безпеки.


 — Маючи справу з Росією, потрібно опрацьовувати найважчий і песимістичний варіант їх дій. Ілюзій бути не повинно. Керівництву ЗСУ потрібно готуватися. Ядерна зброя у Чорноморського флоту була і залишиться. Відразу після анексії в Генштабі ЗС Росії говорилося про план оборони Криму, а це повернення баз, розгортання додаткових танкових, стрілецьких сил, морської піхоти та інших, — сказав Романенко.


Підрозділи військ національної гвардії Російської Федерації та радіаційного хімічного та біологічного захисту Збройних сил РФ дислокуються на засекреченому об'єкті «Феодосія-13», який використовувався як сховище ядерних бомб у Криму, що вказує на плани РФ розмістити свою ядерну зброю на території окупованого Криму.
Представник ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький 11 серпня заявив, що російські окупанти в Криму можуть застосувати ядерну зброю. За його даними, на аеродромах Криму і на військово-морській базі Севастополя є бойові кораблі та підводні човни.
Ядерні боєголовки знаходяться на території Південного військового округу Росії. Заряди можуть доставити як на територію Криму, так і на літаки з аеродромів Південного військового округу.
ФОТО: АР

QHA