КИЇВ (QHA) -

Російське керівництво перекладає пов'язані з санкціями економічні проблеми на населення. Про це заявив під час експертної дискусії "Антиросійські санкції: інструмент впливу або демонстрація безсилля?" Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко, передає кореспондент QHA.

— В Росії, як і у будь-якої іншої подсанкційної країни, є декілька способів мінімізувати або уникнути ефекту санкцій. Це знаходження альтернативних джерел поставок або ринків збуту, контрстратегії типу контрабанди, а також імпортозаміщення та накопичення, а також, що активно використовується, перекладання пов'язаних з санкціями економічних проблем на різні групи населення, — сказав він.

За словами експерта, ймовірність того, що санкції проти російських олігархів змусять їх підняти бунт проти Путіна, надзвичайно низька.

— Логіка простих рішень дуже рідко працює з санкціями. Це відноситься і до постановки цілей, і до визначення успішності чи неуспішності санкцій, які вводяться. Конкретно, якщо говорити про Росію, поширені в Україні переконання про те, що впровадження подальших санкцій рано чи пізно призведе до страждання олігархів, які влаштують щось типу бунту або змови проти президента Путіна, це переконання, на яких не можна будувати стратегію. Ймовірність такого сценарію надзвичайно низька. Санкції погано працюють проти авторитарних режимів, таких який збудований в Росії, де доля олігархів залежить повністю від президента. У них не стоїть питання: чи отримати більше або менше, а питання — отримати хоч щось або нічого. Тому такі прості рішення, на які ми часто сподіваємося, працювати не будуть, — сказав він.

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній, заявили у Міністерстві фінансів США. Усього — 7 російських бізнесменів і 14 компаній, а також 17 російських чиновників.

Санкції, зокрема, введено проти таких олігархів, як Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Також в числі тих, на кого тепер поширюються обмеження, — глава "Газпрому" Олексій Міллер, директор ФСБ Микола Патрушев та інші чиновники.

QHA