МОСКВА (QHA) -

Росія офіційно припинила платежі до Ради Європи, поставивши під сумнів свої майбутні відносини з РЄ. Про це повідомляє джерело з посиланням на сайт МЗС РФ.

Згідно з повідомленням, глава російського МЗС Сергій Лавров вже поінформував про це рішення генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

— Міністр поінформував Генсекретаря Ради Європи про рішення призупинити сплату внеску Російської Федерації до бюджету Ради Європи за 2017 рік до безумовного відновлення в повному обсязі повноважень делегації Федеральних Зборів Російської Федерації в Парламентській асамблеї Ради Європи, йдеться у повідомленні.

У заяві МЗС РФ зазначено, що на рішення призупинити фінансування Ради Європи вплинула «глибока криза у ПАРЄ». В МЗС РФ стверджують, що з моменту введення санкцій проти російської делегації у зв'язку із незаконною анексією Криму «ситуація в ПАРЄ лише деградує».

Крім того, на думку МЗС РФ, «усунення російських парламентарів від участі в майбутньому затвердження в ПАРЄ високих посадових осіб Ради Європи, включаючи Генсекретаря, його заступника, Комісара з прав людини і суддів Європейського суду з прав людини, поставить під сумнів їхню легітимність в контексті відносин Росії з Радою Європи в цілому».

Нагадаємо, 28-29 червня у стінах Парламентської асамблеї Ради Європи відбувся захід, присвячений Криму. Зокрема працювала виставка культурно-історичної спадщини кримськотатарського народу, в урочистому відкритті якої взяв участь Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

ФОТО: інтернет

QHA