МОСКВА (QHA) -

Російська сторона запропонувала Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денисовій відвідати українського політв'язня Олега Сенцова після 22 червня. Про це повідомляється на сайті омбудсмена.

Денисова провела перемовини з керівником апарату омбудсмена РФ, під час яких обговорили можливість відвідування українським омбудсменом політв'язнів.

— Питання з візитом до Олега Сенцова залишається відкритим. Ми наполягаємо на якнайшвидшій поїздці до міста Лабитнангі (Тюменська область), де тримають Олега, а Росія пропонує можливу дату візиту після 22 червня. Нас це категорично не влаштовує! Ми будемо й надалі наполягати на тому, щоб ми поїхали туди найближчими днями, — цитує прес-служба Денисову.

Окрім цього, український омбудсмен повідомила, що перший візит до політв'язнів РФ пропонує організувати в суботу, 16 червня.

— Російська сторона запропонувала здійснити перший візит до міста Омськ в суботу, 16 червня. Там в ув'язненні перебуває українець Дмитро Штибліков, — сказала вона.

Наразі також вирішується питання можливого відвідування українського журналіста Романа Сущенка у СІЗО «Лефортово» і Миколи Карпюка у в'язниці в місті Володимир.

QHA повідомляло, що раніше Людмила Денисова звернулася до радника президента Росії Михайла Федотова з проханням організувати її візит до українського політв'язня Олега Сенцова. При цьому російський омбудсмен Тетяна Москалькова відмовилася їхати в колонію до Сенцова.

QHA