КИЇВ (QHA) -

Росія досить агресивно реагує на спроби інших країн вступити до НАТО і намагається чинити будь-які перешкоди на шляху приєднання. У тому числі це стосується і України.

Як передає кореспондент QHA, таку думку висловила постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон під час XI Київського безпекового форуму на спеціальній дискусії "НАТО – УКРАЇНА: партнерські дії задля миру в Європі".

— Реакція Росії на приєднання України до НАТО не буде гарною. Немає сумніву в тому, що Росія може стати доволі агресивною, коли та чи інша країна висловлює побажання приєднатися до НАТО, ми бачимо це на прикладі Чорногорії. Росія намагається знайти будь-які методи, якими вона зможе зашкодити тій чи іншій країні на шляху приєднання до НАТО.

Водночас, Кей Хатчісон відзначила, що Україна — це країна, якій Альянс допомагає набути членства і його двері лишаються відкритими. За її словами, набуття членства в НАТО не відбувається миттєво, але вона нагадала, що президент Петро Порошенко оголосив стратегічний курс на вступ до Альянсу і висловила сподівання, що Верховна Рада також ухвалюватиме відповідні рішення.

Посол США в НАТО акцентувала, що Україна змушена боротися на два фронти — з одного боку вона зазнає російської агресії на Донбасі і в Криму, а з іншого — бореться з корупцією всередині країни. При цьому Хатчісон відзначила, що міжнародне співтовариство має стримувати Росію від нарощування подальшої агресії та вживати ефективні дії аж до того, поки Росія не вийде з території України. Втім, «США не хочуть провокувати Росію», попри те, що багато хто з партнерів воліє до більш радикальних дій, додала Хатчісон.

Кейт Хатчісон також повідомила, що в НАТО наразі шукають шляхи, щоб Україна змогла взяти участь у липневому саміті Альянсу, і висловила сподівання, що будуть вирішені двосторонні питання, які стають перепонами на шляху України до співпраці з НАТО (Угорщина блокує участь України у зустрічах НАТО на рівні міністрів оборони, і пообіцяла блокувати проведення комісії Україна — НАТО за участі Порошенка у липні — QHA).

Хатчісон також висловила побажання, щоб Україна стала енергетично незалежною від Росії, і зауважила, що в Альянсі стурбовані будівництвом «Північного потоку – 2».

У березні цього року Петро Порошенко підписав указ "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна — НАТО на 2018 рік".

QHA