АНКАРА (QHA) -

 

Атака і захоплення українських катерів і буксира Росією 25 листопада у Керченській протоці — чергове свідчення порушення Москвою міжнародного права, загальних людських цінностей і миру в регіоні.

Про це йдеться у заяві Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар Туреччини.

У повідомленні дернека підкреслюється, що після окупації Криму Росія почала затверджувати свою військову перевагу в Чорноморському басейні.

Своїми діями щодо України Москва продемонструвала, що нікчемно ставиться до значення миру в регіоні, а також відкрито загрожує країнам, що мають вихід до Чорного моря, підкреслили у Товаристві.

— До тих пір, поки територіальна цілісність України не буде відновлена, увесь регіон Чорного моря перебуватиме під відкритою загрозою агресивних дій Російської Федерації.

 

Російська агресія у Чорноморському регіоні доводить, що кримські татари в окупованому Криму проживають в умовах безправ'я.

— Однак боротьба кримськотатарського народу проти окупаційної влади продовжиться.

 

Турецьке МЗС закликало Росію розблокувати Керченську протоку і не допустити загострення ситуації і порушення стабільності у Чорноморському регіоні. Анкара висловила стурбованість у зв'язку з тим, що по українськими кораблям відкрили вогонь.

Нагадаємо, вранці 25 листопада російський корабель протаранив український рейдовий буксир "Яни Капу", який прямував з Одеси до Маріуполя у супроводі бронетанкерів "Бердянськ" і "Нікополь".

Судна Військово-морських сил Збройних України втратили хід. По ним відкрили вогонь катери ФСБ Росії, поранення дістали троє українських військових моряків. Прикордонники Росії захопили українські судна.

 

Джерело: kirimdernegi.org

QHA