КИЇВ (QHA) -

Росія тримає у в'язниці весь кримськотатарський народ, написав на своїй сторінці у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін з нагоди 74-ї річниці депортації кримськотатарського народу.

За словами Клімкіна, повернення Криму до вільної, європейської України поверне кримським татарам Батьківщину.

— 18 травня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію кримськотатарського народу з Криму. Сьогоднішня РФ тримає їх у в'язниці на власній землі. Повернення Криму до вільної, європейської України поверне їм Батьківщину, — написав він.

Лідер кримських татар, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів QHA про депортацію. Він зазначив, що 18 травня — день, який перевернув історію кримськотатарського народу і відкинув його на багато десятиліть назад.

З QHA своїми історіями також поділилися заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз. Умеров відзначив, що кримські татари завжди знали, що повернуться на свою землю — в Крим. У свою чергу Чийгоз провів паралель з сьогоднішніми подіями і зазначив, що повторюється історія їхніх батьків і дідів.

QHA підготувало матеріал про те, як відбувалася депортація у 1944 році — злочин, спрямований на знищення цілого народу. Поряд з Голодомором, операцією "Вісла" і депортацією чеченців та інгушів, він є одним з найбільших за часів радянського режиму.

Нагадаємо, усього за три дні за наказом Сталіна понад 190 тисяч кримських татар були змушені залишити свої домівки, і в нелюдських умовах депортовані зі своєї батьківщини.

QHA