КИЇВ (QHA) -

Російська армія нарощує військову міць на морі в окупованому Криму і підключає до сирійського конфлікту свій військово-морський флот, повідомив у коментарі QHA експерт фонду «Майдан закордонних справ», головний редактор інтернет-порталу BlackSeaNews Андрій Клименко.

— Російський флот за останні 2 роки в Криму дуже посилився. Фрегат «Адмірал Григорович», три підводні човни, озброєні комплексом крилатих ракет «Калібр» вже відстрілялися по Сирії з Середземного моря. Буквально вчора два малих ракетних кораблі Чорноморського флоту вирушили з Севастополя у східне Середземномор'я, до берегів Сирії, сказав Клименко.

Експерт також повідомив, що Росія поповнила Чорноморський флот новими буксирами, сімома великими десантними кораблями, які можуть взяти на борт 7 батальйонів з танками.

Туреччина не зможе закрити чорноморські протоки для російських кораблів і суден, що прямують до Сирії, оскільки ризикує порушити міжнародне право і конвенцію Монтре, прийняту 1936 року.

Її на той період часу підписало більшість держав світу.

У період Другої світової війни Туреччина, незважаючи на тиск з боку Німеччини, дотримувалась нейтралітету і не закривала Босфор і Дарданелли.

Однак стаття 20 Конвенції говорить, що під час війни, в якій бере участь Туреччина, прохід військових кораблів через протоки залежить виключно від рішення турецького уряду.

У статті 21 йдеться про те, що це ж обмеження можливе в ситуації, коли Туреччина вважає, що перебуває під загрозою безпосередньої військової небезпеки. Наявність цієї ситуації офіційна Анкара повинна доводити в ООН.

Організація Об'єднаних Націй за настільки вибухонебезпечної обстановки на Близькому Сході навряд чи погодиться визнати Сирію потенційним агресором проти Туреччини.

За даними Міноборони Росії, до кінця 2020 року у військах Південного військового округу планується довести частку сучасних зразків всіх видів озброєння і військової техніки по сухопутній, морський і авіаційній складових до 70%, а по деяких зразках — до 100%.

ФОТО: інтернет

QHA