КИЇВ (QHA) -

У доповіді Парламентської асамблеї (ПА) НАТО відзначили, що Росія відповідальна за порушення прав людини на Донбасі, в Абхазії та Південній Осетії. Про це повідомила голова постійної делегації України ПА НАТО Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook.

Доповідь, в якій зазначаються масові порушення прав людини на окупованих територіях України, представила головний доповідач Улла Шмідт.

— Доповідачі підтримали тези про відповідальність Росії за порушення прав людини не тільки на сході України, а й в Абхазії та Південній Осетії, — написала вона.

Шмідт у доповіді зазначила, що швидке вирішення конфлікту на Донбасі неможливе.

— Представники ПА НАТО визнають, що керівництво України прагне говорити з людьми, а не вирішувати конфлікт військовими методами. Ключове завдання сьогодні — припинення вогню, але ніякого прогресу з боку самопроголошених республік не спостерігається.

Фріз підкреслила, що Шмідт розділяє ситуацію на Донбасі і в анексованому Криму і заявляє, що країни мають посилювати тиск на Росію.

У свою чергу, голова постійної делегації України ПА НАТО розповіла про порушення міжнародного права Росією.

— Під час виступу від делегації акцентувала увагу на продовженні порушень міжнародного права Росією, зокрема, в акваторії Азовського і Чорного моря. Росія є державою, яка створює прямі загрози євроатлантичному регіону.

QHA повідомляло, що правозахисна рада Росії вимагає від влади РФ припинити систематичні порушення прав людини в окупованому Криму. Члени Правозахисної ради Росії відзначають істотне погіршення ситуації з правами людини за чотири роки з моменту анексії Кримського півострова Росією і вимагають негайно вжити заходів для захисту основоположних прав кримчан.

QHA