НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Агресор продовжить використовувати кібератаки як один з інструментів геополітичного впливу, заявив заступник глави СБУ Олег Фролов під час конференції високого рівня керівників антитерористичних відомств держав-членів ООН у Нью-Йорку, передає прес-служба СБУ.

У доповіді української делегації йшлося про необхідність консолідації на міжнародному рівні зусиль у боротьбі з тероризмом і насильницьким екстремізмом.

За словами заступника глави СБУ, одним з ключових компонентів гібридної агресії проти України стала пропаганда. Вона створила сприятливий ґрунт для розгортання цілого арсеналу інших класичних і некласичних методів ведення війни, у тому числі — використання нерегулярних збройних формувань, ініціювання внутрішніх заворушень, а також кібератак і економічного тиску.

— Глобальна мережа при цьому використовується для поширення радикальної ідеології, вербування прихильників і фінансування незаконної діяльності, пов'язаної з тероризмом. Низка потужних і складних кібератак, цинічних за задумом і катастрофічні за можливими наслідками, на комп'ютерні мережі енергетичного, банківського, транспортного секторів, галузі зв'язку вчергове показали намір агресора використовувати кібератаки як один з інструментів геополітичного впливу, — сказав Фролов.

Нагадаємо, в Україні почав роботу координаційний центр реагування на кіберзагрози при Раді національної безпеки і оборони (РНБО), який співпрацюватиме з країнами НАТО. Центр реагування має виявляти проблему кіберзагрози на початкових стадіях.

QHA