КИЇВ (QHA) -

Під час анексії Криму в 2014 році російські військові оточували частини Збройних сил України, використовуючи при цьому такий собі “живий щит” з цивільних осіб — жінок і дітей. Такі дії Росії мають бути розглянуті у міжнародному суді

Про це заявив колишній міністр закордонних справ Литовської Республіки (2006 — 2008) Пятрас Вайтєкунас під час XI Київського Безпекового форуму у Києві на спеціальній дискусії «Позиція світової спільноти щодо агресії проти України: Крим, Донбас і права людини». Слова політика цитує прес-служба посольства Литви в Україні.

Пятрас Вайтєкунас наголосив, що в Криму відбувається масове порушення прав людини, яке розпочалося з початком окупації півострова, тривало під час проведення фейкового референдуму і продовжується зараз.

— Від самого початку, коли РФ окупувала Крим, я був разом з колегами в Криму, як спеціальний представник ЄС. Я бачив, як РФ окупувала Крим. І це було вперше, коли я стикався з таким порушенням правил. З початком гібридної війни, я можу свідчити, це спеціальні частини російської армії, які грубо порушували права людини і гуманітарне право. За такі дії РФ має бути притягнута до міжнародного суду, — переконаний він.

Пятрас Вайтєкунас також відзначив, що наразі світова спільнота свідома того, що Україна зазнає зовнішньої агресії. Росії не вдалося представити події в Україні як нібито внутрішній конфлікт, як-то їй вдалося під час окупації частини територій Молдови і Грузії.

— Абхазія і Придністров'я також окуповані Російською Федерацією, але Кремлю вдалося заморозити ці конфлікти на російських умовах. Зважаючи на жертви серед цивільного населення, Кремлю вдалося представити агресію як внутрішній конфлікт у Грузії та Молдові. Але це не стосується України. Росіянам вдавалося робити таку формулу для міжнародної спільноти. Але так було до окупації Криму, - заявив він.

Колишній міністр закордонних справ Литви висловив переконання, що міжнародна спільнота має допомогти Україні у двох головних напрямках — “зупинити президента Путіна та у впровадженні реформ”.

Як повідомляло QHA, 12 — 13 квітня 2018 року в Києві триває XI Київський Безпековий форум. Понад 400 міжнародних та українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорюють глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах, а також важливість України для регіональної та європейської безпеки і демократії.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін на прес-конференції 4-го березня 2014 року заявив журналістам, що захоплюючи Україну, російські війська будуть ховатися за спинами українських жінок і дітей, щоб не дати можливості українським військовим захищатись.

QHA