МОСКВА (QHA) -

 

Росія ввела санкції проти 332 громадян України та 68 компаній.

Відповідний наказ опублікований на сайті російського уряду.

Санкції набули чинності 22 жовтня.

Документ підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Мєдвєдєв.

 


У постанові сказано, що санкції передбачають блокування безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна, а також заборона на виведення капіталу з Росії.

Російські обмеження "спрямовані на протидію недружнім діям стосовно російських громадян та юридичних осіб з боку України, на зняття обмежень, введених раніше українською стороною стосовно цих осіб, та нормалізацію двосторонніх відносин".

Так, у список фізосіб потрапили голова МВС Арсен Аваков, голова РНБО Олександр Турчинов, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, народний депутат від БПП Олексій Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, генпрокурор Юрій Луценко, голова Мінінфраструктури Володимир Омелян.

У списку санкцій - лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Росія також ввела обмеження стосовно постійного представника Президента України в АРК Бориса Бабіна, заступника постійного представника Президента України в АРК Ізета Гданова, першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юсуфа Куркчі, прокурора АРК Гюндуза Мамедова.

Серед компаній, щодо яких вводяться санкції, "АвтоКрАЗ", Банк "Кредит Дніпро", "Дніпроазот", "Миронівський хлібопродукт", "Кернел".

 

 

 


22 жовтня президент Росії Володимир Путін підписав наказ, який передбачає введення "спеціальних економічних заходів" проти України у зв'язку з "недружніми діями стосовно фізичних та юридичних російських осіб".

QHA