КИЇВ (QHA) -

 

Російська Федерація вважає, що справа «Україна проти Росії» не належить до юрисдикції Міжнародного суду ООН. Як повідомила агентству QHA заступник Міністра закордонних справ Олена Зеркаль, відповідні заперечення Росія вже подала до суду.

Майже на сотні сторінок тексту Росія намагається переконати суд, що він не має розглядати справу про порушення РФ міжнародного права під час незаконної анексії Криму та окупації Донбасу. Українська сторона впродовж чотирьох місяців готуватиме свою відповідь на ці заперечення.

— Російська Федерація подала заперечення щодо юрисдикції, як і очікувалося. Ми готуємо відповідь до 14 січня 2019 року.

 

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Україна подала до Міжнародного суду ООН Меморандум у справі проти Росії щодо застосування Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму (агресія на Донбасі) та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації (агресія в Криму, утиски українців і кримських татар). Меморандум України складається з 29 томів і містить більше 17500 сторінок свідчень, документів та інших доказів у справі. 

Упродовж трьох місяців - до 12 вересня п.р. - Росія мала право подати свої заперечення щодо наявності юрисдикції суду розглядати цю справу. Росія також має подати свій контрмеморандум до 19 липня 2019 року.

QHA