КИЇВ (QHA) -

Росія заплатить за порушення морського права у Керченській протоці, Чорному і Азовському морях. Про це сьогодні на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Албанії Дітміром Бушаті повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Він зазначив, що суму збитку, нанесеного Росією у результаті анексії Криму, визначить Міжнародний трибунал ООН з морського права.

— Ми свідомо не говоримо саме про суму, оскільки Росія продовжує порушувати права України, відповідно, Росія за це заплатить. Суму визначить арбітраж. Сума буде дуже значною, оскільки це стосується прав України і на Чорному морі, і Азовському, і у Керченській протоці. І це охоплює все — буквально від того, що у нас захопили можливість добувати на нашому шельфі і використовувати його, використовувати живі ресурси, культурну спадщину. Тобто, ми прописали там абсолютно все з міжнародними експертами, абсолютно усі сфери, — зазначив Клімкін.

Нагадаємо, Павло Клімкін заявив, що населення окупованого Росією Донбасу і анексованого Криму, швидше за все, обрало б шлях євроінтеграції на «справжніх, вільних і чесних виборах».

QHA повідомляло, що Павло Клімкін назвав головний пріоритет МЗС України на 2018 рік. Він заявив, що важливим пріоритетом буде захист прав затриманих Росією українців в окупованому Криму і на Донбасі.

QHA