НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін звинуватив експертів ООН та Організацію з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у некомпетентності.

Причиною такої заяви від російського представника стала підготовлена доповідь організаціями про застосування режимом Асада у Сирії як мінімум тричі забороненої хімічної зброї.

Чуркін вважає, що підготовлений доповідь незалежної комісії експертів ООН суперечлива і непереконлива:

— Вважаємо, що підстав для обвинувальних висновків на адресу сирійського режиму немає. Висновки експертів не є переконливими і не мають законних підстав. З цієї причини санкцій стосовно режиму Асада введено не буде.

Це вже не перший випадок, коли російський постпред при ООН захищає союзника у Сирії — режим Асада  на засіданні організації. Нагадаємо, що 30 серпня на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку Віталій Чуркін поставив під сумнів факти застосування режимом Асада хімічної зброї, які викладені у доповіді ООН та Організації з заборони хімічної зброї.

24 серпня слідча комісія ООН встановила, що і сирійський уряд, і терористи ІДІЛ 2014 і 2015 року застосовували хімічну зброю при нападах на сирійські міста, де в більшості випадків перебували мирні громадяни.

ФОТО: інтернет

QHA