МОСКВА (QHA) -

Міністерство закордонних справ Росії закликало своїх громадян не брати участі в мітингу скорботи в пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу, який відбудеться сьогодні, 13 травня, в Анкарі.

У повідомленні, опублікованому в Twitter-акаунті ситуаційно-кризового центру МЗС, акцію назвали «антиросійською», так як її організовує Меджліс кримськотатарського народу.

МЗС застерігає громадян РФ не тільки від відвідування площі Анадолу, де запланований мітинг, але навіть прилеглих до неї районів.

Раніше QHA писало, що 13 травня в столиці Туреччини Анкарі заплановано скорботний мітинг в пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу.

Як зазначив генеральний секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр, міська влада Анкари дала свою згоду на проведення мітингу.

Нагадаємо, 18 — 20 травня 1944 року Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР за рішенням Державного комітету оборони депортував кримських татар з Криму у віддалені райони Приуралля і Середньої Азії.

У 1989 році депортація кримських татар в СРСР була засуджена і визнана незаконною.

У листопаді 2015 року Верховна Рада незалежної України визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

QHA