КИЇВ (QHA) -

 

Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність для росіян за незаконний перетин українського кордону. За це проголосувало 243 депутати.

Згідно із законопроектом №7017 документ встановлює кримінальну відповідальність за незаконний перетин, вчинений з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил або інших силових відомств держави-агресора будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України.

Підслідність з розслідування таких злочинів визначена за Службою безпеки України.

Незаконне перетинання кордону особою, вчинене росіянами або в інтересах Росії, яке суперечить національним інтересам України, каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років.

За повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб можуть ув'язнити на термін від трьох до п'яти років. За вчинення таких дій із застосуванням зброї — на термін від п'яти до восьми років.

 

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада у другому читанні підтримала президентський законопроект «Про національну безпеку України». Спікер ВР Андрій Парубій заявив, що цей документ важливий для боротьби з російською агресією, реформи сектору безпеки і є кроком України на шляху до НАТО.

QHA