ДУБАЙ (QHA) -

 

Президентом Інтерполу обрано південнокорейця Кім Йонг Яна, виконуючого обов'язки голови організації.

Про це повідомляється на сторінці міжнародної кримінальної поліції у Twitter.

Вибори голови Інтерполу відбулися на засіданні Генеральної асамблеї організації в Дубаї.

Кім Йонг Яна обрали на дворічний термін.

 

За результатами другого туру голосування за південнокорейця проголосувала 101 країна-член Інтерполу, а ветеран російського МВС і зовнішньої розвідки Олександр Прокопчук отримав 61 голос.

 

— Ця битва виграна, — зазначив голова МВС Арсен Аваков, який раніше заявляв, що якщо Інтерпол очолить Прокопчук, Україна призупинить членство в організації.

Південнокорейського кандидата підтримував Вашингтон.

— Ми закликаємо всі країни і організації, які входять до складу Інтерполу і дотримуються принципу верховенства права, обрати надійного лідера, який відображає один з найважливіших правоохоронних органів світу. Ми віримо, що Кім Йонг Ян буде саме таким, — заявляв держсекретар США Майк Помпео.

Підтримку Кім Йонг Яну висловлювала Великобританія.

— Для надійності Інтерполу важливо, щоб його наступний президент був з країни, яка дотримується міжнародних правил та норм і поважає права людини. Виконуючий обов'язки президента Кім Йонг Ян має повну підтримку Великобританії, — заявляв міністр внутрішніх справ Великобританії Саджид Джавід.

 

Інтерпол - міжнародна організація, основним завданням якої є об'єднання зусиль національних правоохоронних органів країн-учасниць у сфері боротьби з загальнокримінальної злочинністю. Статут Інтерполу строго забороняє займатися втручанням або діяльністю політичного, військового, релігійного і расового характеру.
 

 

Прокопчук був одним з основних претендентів на посаду голови Інтерполу. Він обіймав посаду віце-президента організації з листопада 2016 року.

Сейм Литви заявив, що країна вийде з Інтерполу, якщо його очолить росіянин.

У Литві заявили, що Росія зловживає системою Інтерполу і користується нею як інструментом політичного тиску.

Американські сенатори заявили, що обрання Прокопчука головою Інтерполу підірве моральний авторитет організації і дозволить використовувати її у злочинних цілях.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав не допустити обрання росіянина головою Інтерполу, оскільки це перетворить організацію на інструмент придушення прав людини.

Попереднього голову Інтерполу Мен Хунвея затримали 25 вересня у Китаї. Він опинився під слідством через можливі корупційні злочини. Він подав у відставку з посади голови міжнародної кримінальної поліції.

QHA