КИЇВ (QHA) -

 

Жителька російського Барнаула Марія Мотузна, обвинувачена в екстремізмі через меми у соціальній мережі «ВКонтакте», виїхала з Росії в Україну.

Про це дівчина, яка використовує нік Frolova, написала на своїй сторінці у Twitter.

Мотузну звинувачують у порушенні ненависті (ч. 1 ст. 282 КК РФ) і образі почуттів віруючих (ч.1 ст. 148 КК) за жарти про християнство і темношкірих у «ВКонтакте», які вона опублікувала у 2015 році. Дівчина свою провину не визнала.

За її словами, меми не носили характер приниження віруючих. На питання слідчих, як вона ставиться до приїжджих, дівчина відповіла, що ні до кого ніколи ніякої ворожнечі не відчувала.

У постах Мотузної був демотиватор з фотографією учасників хресного ходу, які йдуть по бруду, зображення Ісуса з самокруткою, картинка з чорношкірим, який неправильно розв'язує арифметичний приклад і підписом «Чорна бухгалтерія», зображення афроамериканців з підписом «Обожнюю знижки у чорну п'ятницю» та інші картинки.

— Абсолютно усі мої друзі, коли дізналися про цю справу, особливо про негроїдну расу, вони були в шоці, тому що я дуже люблю музику цієї раси. Не знаю, як це назвати, загалом, ніякої неприязні, ніяких упереджень з мого боку ніколи не було, це не більше ніж жарти. Підстав ніяких не було, я ніколи нічого не писала, — заявила дівчина в інтерв'ю виданню "Медіазона".

Сама Мотузна пов'язує своє переслідування з тим, що підтримувала російського опозиціонера Олексія Навального, брала участі в мітингах його прихильників і була членом штабу політика.

— Тому що я ходила на мітинги, багато висвітлювала опозицію на своїй старій сторінці (у соціальній мережі — прим. авт), там було багато передплатників і друзів. Аудиторія була для нашого міста досить пристойна — більше двох тисяч. Коли поліцейські до мене приходили, до речі, я чекала на це запитання, вони мені сказали не рити собі могилу і стулити рота.

9 жовтня суд Барнаула повернув до прокуратури справу росіянки для з'ясування мотивів і уточнення обставин. А 17 жовтня дівчина поїхала з РФ.

Мотузна зазначила, що не має наміру просити політичного притулку в Україні.

 

Раніше QHA повідомляло, що мусульмани-біженці з РФ створили в Україні асоціацію «Азан» з надією отримати правовий захист від української держави.

Як заявив співзасновник асоціації журналіст Тагір Мінібаєв, рятуючись від переслідувань російські мусульмани шукають притулку в Туреччині та Україні.

 

Джерело: Медиазона

QHA