КИЇВ (QHA) -

Сьогодні міністр інфраструктури Володимир Омелян на прес-конференції заявив, що питання перекриття Росією Керченської протоки буде вирішуватися у міжнародних судах, передає кореспондент QHA.

— Питання відносно перекриття Керченської протоки вже майже в міжнародних судах... Ситуація військового конфлікту як була, так і залишається, — заявив міністр.

Як повідомлялося раніше, у Керченській протоці у районі зведення мостового переходу на три доби, з 27 серпня до 30 серпня 2017 року, було заборонено проходження суден.

Внаслідок цього, до вечора 29 серпня біля Керченської протоки зібралася черга з 28 судів, які очікували можливості проходження Керч-Єнікальського каналу. За даними Служби управління рухом суден морського порту Керч, на якірних стоянках в очікуванні проходження по каналу знаходиться 24 транзитних судна з боку Чорного моря і 4 судна — з боку Азовського моря.

Нагадаємо, що у Міністерстві інфраструктури України вважають, що використання моста призведе до значного зменшення заходів кораблів до морських портів Маріуполя та Бердянська, як наслідок — зниження вантажообігу і гальмування його розвитку. РФ, споруджуючи міст через Керченську протоку, обмежує прохід суден у порти Маріуполя і Бердянська за габаритами. Судна висотою 33 і більше метрів вже з серпня 2017 роки не зможуть пройти через нього.

Міністерство закордонних справ України направило скаргу до міжнародного арбітражного суду через те, що після побудови Керченського моста частина судів не зможе проходити через Керченську протоку через занадто велику осадку, крім того, збитки українських державних портів за 23 діб перекриття судноплавства восени складуть півмільярда гривень.

QHA