КИЇВ (QHA) -

Російську Федерацію можуть виключити з Ради Європи, якщо вона не буде виконувати рішення Європейського суду з прав людини.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко.

— Якщо Росія не буде виконувати рішення ЄСПЛ, то ризикує бути виключеною з Ради Європи. Історія показує, що так чи інакше держави виконують рішення ЄСПЛ, навіть ті, з якими вони не згодні, зазначив він.

Петренко висловив переконання, що якщо Європейський суд задовольнить заяву України, то, по-перше, будуть констатовані конкретні порушення статей Конвенції з боку РФ, а, по-друге — мова йде про справедливу сатисфакцію або компенсацію, якщо говорити про порушення прав власності.

Міністр вважає, що тривалість розгляду справ щодо Криму і Донбасу можна буде визначити після того, як ЄСПЛ складе процесуальні графіки, тобто визначиться з порядком розгляду цих справ по суті.

— На моє переконання, мова йде про 5-7 років, не менш, адже обсяг дуже великий. Однак я думаю, що ми зможемо вже в наступному році отримати відповідь Європейського суду щодо процесуальних графіків з двох великих справ  у першій справі щодо Донбасу і другій справі щодо Криму, які стосуються подій 2014 року,  зазначив глава Міністерства юстиції.

Нагадаємо, раніше Петренко заявив, що Європейський суд з прав людини офіційно підтвердив прийняття правової позиції України у першій справі Україна проти Росії за фактами незаконного порушення прав людини у Криму.

Як повідомляло QHA, зараз у ЄСПЛ розглядається п'ять позовів, поданих Україною проти Росії за незаконну анексію Криму і збройну агресію на Донбасі. Перший позов про порушення прав людини у Криму в період з лютого по вересень 2014 року було подано ще в ході анексії Криму (в березні 2014 року), надалі він доповнювався інформацією про порушення прав людини на Донбасі.

2016 року ЄСПЛ прийняв рішення розділити справу на дві — з Криму і Донбасу. Також був розділений на дві справи позов про порушення прав людини у Криму і на Донбасі, поданий 2015 року.

QHA